EURO U-21: Hiszpania jedną nogą w półfinałach

Za nami dwa kolejne mecze grupy B na EURO U-21. Hiszpania dzięki zwycięstwu nad Portugalią umocniła się na pozycji lidera grupy. Właściwie staje się pewniakiem na awans do półfinałów. Popis strzelecki pokazali także Serbowie i Macedończycy.

Przystawką do hitu fazy grupowej był mecz Serbii z Macedonią. Obydwa zespoły w pierwszej kolejce musieli uznać wyższość rywali, więc remis nie był zadowalającym rezultatem. Jednak żadna z drużyn nie potrafiła postawić kropki nad "i". W pierwszej połowie przeważali Serbowie, co bramką udokumentował Mijat Gaćinović. To podrażniło Macedonię, a Blagoja Milevski miał nosa do zmian. Przede wszystkim do wystawienia Eljifa Elmasa, który rozruszał grę kolegów i wywalczył rzut karny w 64. minucie. Jedenastkę wykorzystał Enis Bardhi. Macedonia poszła za ciosem i na 2:1 podwyższył Nikola Gjorgjev. Wydawało się, że Serbom zabraknie czasu na wyrównanie, ale dosłownie na kilka chwil przed gwizdkiem Uros Durdević strzelił na 2:2. Dobry mecz, który do końca trzymał w napięciu. Jednak raczej pewne jest, że obydwie reprezentacje pożegnają się z turniejem.

Większość obserwatorów turnieju spodziewało się, że Hiszpanie będą mieli tym razem zdecydowanie trudniejsze zadanie niż w meczu z Macedonią. I rzeczywiście Portugalia postawiła bardziej wygórowane warunki, ale i tak zabrakło im argumentów. Dość szybko, bowiem już w 21. minucie to faworyci objęli prowadzenie w meczu dzięki trafieniu Saula. Długo podopieczni Rui Jorge starali się utrzymywać dystans, ale w drugiej połowie rywale popisali się kolejną, zabójczą akcją. Gerard Deulofeu świetnie podał w pole karne do Sandro Ramireza, a ten z ostrego kąta pokonał bramkarza Portugalii. Nieco nadziei swoim kolegom próbował dać rezerwowy Bruma. Zdecydował się na strzał z dystansu, po którym Kepa Arrizabalaga nie miał nic do powiedzenia. W doliczonym czasie gry Portugalię dobił Inaki Williams. Hiszpanie zwyciężyli 3:1 i awans do półfinałów jest już właściwie na wyciągnięcie ręki, bowiem mają komplet punktów po dwóch kolejkach.