ŁKS gra dalej

ŁKS Łódź awansował do kolejnej rundy Totolotek Pucharu Polski. "Rycerze Wiosny" pokonali na wyjeździe pierwszoligowe Zagłębie Sosnowiec 3:0 (1:0).

Podopieczni Kazimierza Moskala objęli prowadzenie już w 21. minucie. Bramkę zdobył Piotr Pyrdoł, który uderzył z ostrego kąta i nie dał żadnych szans Krystianowi Stępniowskiemu.  Do przerwy było 1:0. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Artur Bogusz. W 69. minucie na 3:0 trafił Rafał Kujawa. 31-latek strzałem z bliskiej odległości pokonał bramkarza "Zagłębiaków".

Zagłębie Sosnowiec 0:3 (0:1) ŁKS Łódź

Bramki: Pyrdoł (21.), Bogusz (53.), Kujawa (69.)

Zagłębie: Stępniowski – Ryndak, Polczak, Radkowski (50. Karbowy), Grzelak – Szwed, Hołota, Kieca, Pawłowski (46. Mularczyk) – Biłeńskij (57. Nawotka), Radwanek

ŁKS: Malarz – Bogusz, Rozwandowicz, Juraszek, Rozmus – Pyrdoł (82. Ratajczyk), Trąbka, Kalinkowski, Srnić, Pirulo (68. Ramirez) – Kujawa (73. Bryła).

Losowanie 1/16 odbędzie się dzisiaj o godzinie 12:00.