Wyniki FIFA The Best sfałszowane?!

Część głosujących twierdzi bowiem, że FIFA sfałszowała ich głosy właśnie na rzecz Argentyńczyka.
26-09-2019
Część głosujących twierdzi bowiem, że FIFA sfałszowała ich głosy właśnie na rzecz Argentyńczyka.

R E K L A M A

Pierwszą z osób, która uważa, że jego głosy zostały sfałszowane jest Juan Barrera, kapitan reprezentacji Nikaragui. Według raportu FIFA, głosował on na Messiego, Mane oraz Ronaldo. Barrera informuje, że... nie brał udziału w żadnym głosowaniu, napisał nawet wiadomość na swoim Twitterze, że jego głosy zostały podrobione i nie ma nic wspólnego z głosowaniem w FIFA The Best.

Problem zgłosił również Zdravko Logarusić, selekcjoner Sudanu, który nie zgadza się z rezultatami opublikowanymi przez FIFA. Logarusić opublikował nawet na Twitterze swoją kartę do głosowania, gdzie widać zaznaczone kolejno nazwiska Salaha, Mane oraz Mbappe. Na kolejnym zdjęciu widzimy natomiast, że oficjalnie według raportów FIFA wybrał Messiego, van Dijka i Mane. 


>>> CZYTAJ NA FOOTBAR: KURIOZALNA KWOTA KARY FC BARCELONY


Oficjalny list ze skargą do FIFA wysłała także egipska federacja, która jest pewna, że nie uwzględniono głosów Shawky'ego Ghariba oraz Ahmeda Elmohamady'ego.

To tylko kilka z przykładów, które nacierają z całego świata. Czy FIFA ustawiła swój plebiscyt? Wybór Messiego od początku budził olbrzymią kontrowersję. Według ekspertów, na miano najlepszego zawodnika roku 2019 zasłużył zawodnik Liverpoolu, Van Dijk. Podobnie jest z najlepszą jedenastką, w której najwięcej znalazło się graczy Realu Madryt. Zespół ze stolicy Hiszpanii ma jednak za sobą fatalny sezon.

 

źródło: Goal

fot. FIFA

Zobacz także

Szał radości Atletico po zwycięskim golu Moraty! [wideo]

12-03-2020

Obrońca ŁKS sam złamał sobie nos!

02-03-2020

Szok! Tak wygląda VAR w RPA! [wideo]

02-03-2020

Lewandowski zbliża się do podium!

26-02-2020