Ansu Fati będzie reprezentował Hiszpanię?

Cały świat jest oczarowany młodziutkim zawodnikiem FC Barcelony. Hiszpańska Federacja już zaczęła starania o Ansu Fatiego.
16-09-2019
Cały świat jest oczarowany młodziutkim zawodnikiem FC Barcelony. Hiszpańska Federacja już zaczęła starania o Ansu Fatiego.
R E K L A M A

Ansu Fati zwrócił na siebie uwagę dzięki świetnym występom na początku sezonu. 16-latek w trzech ligowych spotkaniach zdobył dla Dumy Katalonii dwie bramki, prezentując fenomenalny poziom. Selekcjoner Hiszpanii Rooberto Moreno potwierdził, że Hiszpańska Federacja Piłkarska (RFEF) pracuje nad tym, aby urodzony w Gwinea Bissau zawodnik reprezentował Hiszpanię.


>>> CZYTAJ NA FOOTBAR: KOLEJNA PRZEGRANA AS MONACO


Wiem jaki problem jest w przypadku Fatiego. Federacja pracuje nad potencjalnym rozwiązaniem, które umożliwiłoby jego wprowadzenie. Decyzja będzie należała również do samego zawodnika – powiedział Moreno.

Fati przeprowadził się do Hiszpanii jako ośmiolatek i musiałby poczekać do ukończenia 18. roku życia, aby ubiegać się o hiszpański paszport, zgodnie z regułą dziesięciu lat. Sytuację może poprawić ojciec zawodnika, który jest już od ponad 10 lat mieszkańcem Hiszpanii. Może się ubiegać o hiszpańskie obywatelstwo, aby przyśpieszyć możliwość występów w syna w tamtejszych reprezentacjach.

 

źródło: Sport.es

fot. pressfocus

Zobacz także

Horror na Camp Nou! Barcelona odrobiła straty i zagra w finale! [wideo]

04-03-2021

Duże wzmocnienia Cracovii. Były zawodnik Legii wraca do Polski!

24-02-2021

Podsumowanie 17 kolejki z przymrużeniem oka! [wideo]

15-02-2021

Zagłębie Lubin i Lechia Gdańsk za burtą Pucharu Polski! [wideo]

11-02-2021