Skromna wygrana Pogoni przed własną publicznością

W pierwszym niedzielnym meczu 8. kolejki PKO Ekstraklasy Pogoń Szczecin pokonała przed własną publicznością ŁKS Łódź 1:0 (0:0). Bramkę na wagę zwycięstwa z rzutu wolnego strzelił Adam Buksa.

W pierwszej części gry nie padły żadne bramki, choć obie drużyny miał swoje okazje. W ekipie Portowców znakomitą szansę w 23. minucie miał Sebastian Kowalczyk. 21-latek wszedł w pole karne, minął Artura Bogusza i mocno uderzył, jednak tutaj świetną interwencję popisał się Dominik Budzyński. Blisko zdobycia gola w drużynie Rycerzy Wiosny był Patryk Bryła. W 39. minucie dostał świetne podanie od Daniego Ramireza i uderzył na bramkę, ale piłka ostatecznie trafiła w poprzeczkę.

W 64. minucie padła pierwsza bramka. Gospodarze wyszli na prowadzenie po trafieniu Adama Buksy z rzutu wolnego. Następnie podopieczni Kazimierza Moskala przejęli inicjatywę i ciągle atakowali swoich rywali, ale bezskutecznie. Ostatecznie trzy punkty powędrowały na konto ekipy ze Szczecina.

Pogoń Szczecin 1:0 – (0:0) ŁKS Łódź

Bramki: 64'Buksa

Pogoń: Stipica – Bartkowski, Konstantinos, Zech, Matynia (81'Łasicki), Kowalczyk, Hostinka (76'Manias), Kozulj, Listkowski (86'Guarrotxena), Dąbrowski, Buksa

Rezerwowi: Bursztyn, Manias, Frączczak, Benyamina, Guarrotxena, Łasicki, Wędrychowski

ŁKS: Budzyński – Grzesik, Juraszek, Sobociński, Bogusz, Bryła (64'Kujawa), Łuczak, Piątek, Kalinkowski (81'Pyrdoł), Ramirez (72'Trąbka), Pirulo

Rezerwowi: Arndt, Wolski, Rozmus, Guima, Pyrdoł, Trąbka, Rozwandowicz, Srnić, Kujawa