Lewandowski: Zagraliśmy lepiej w defensywie

Robert Lewandowski wypowiedział się po meczu z Austrią.
09-09-2019
Robert Lewandowski wypowiedział się po meczu z Austrią w eliminacjach do Mistrzostw Europy.

- Nie były to łatwe mecze. Tak naprawdę to wynikało to z naszej gry albo jej braku. Dużo rzeczy jest do poprawy, nie ma się co oszukiwać. Mam nadzieję, że na następnym zgrupowaniu poprawimy wiele rzeczy i będziemy lepiej grali w piłkę - przyznał po spotkaniu z Austrią Robert Lewandowski. 

- Zagraliśmy lepiej w defensywie. Czasami są to detale, jednak to decyduje o tym, czy nam się łatwiej gra. Próby indywidualnych akcji, zachowania w ofensywie czy defensywie. Ciężko tak na gorąco ocenić. Mamy jakieś założenia, ale na razie nam to niezbyt wychodzi. Na następne zgrupowanie przyjedziemy powalczyć. A nie, że jakoś to będzie. Wszystko zależy od nas - dodał.


>>> CZYTAJ NA FOOTBAR: REMIS TUSZUJE SŁABIUTKĄ GRĘ POLAKÓW


Kapitan reprezentacji Polski został zapytany przez dziennikarza TVP Sport, czy Polska powinna grać dwoma napastnikami oraz jakie plusy zauważył po tym spotkaniu. 

- Ważniejsze jest to, jak rozgrywamy i poruszamy się w środku boiska. Rola napastników to już jest końcowy etap. Czasami cała drużyna broni i atakuje, ale wydaje mi się, że przy tych aspektach, które powinniśmy wykorzystywać, to czasami ciężej nam to wychodzi. Na pewno młodzież się pokazała z bardzo dobrej strony. Nie ma co ukrywać, że fajnie weszli w mecz. Potrzebujemy ich! Wiadomo, że to są pierwsze mecze dla nich, ale jeśli dalej będą tak pracowali, to na pewno z korzyścią dla reprezentacji - zakończył.

Źródło: TVP Sport

fot: pressfocus

Zobacz także

Szał radości Atletico po zwycięskim golu Moraty! [wideo]

12-03-2020

Obrońca ŁKS sam złamał sobie nos!

02-03-2020

Szok! Tak wygląda VAR w RPA! [wideo]

02-03-2020

Lewandowski zbliża się do podium!

26-02-2020