Trenerzy po meczu Legia – Raków

Wypowiedzi trenerów po spotkaniu Legia – Raków.

W 7. kolejce PKO Ekstraklasy Legia Warszawa pokonała przed własną publicznością 3:1 (2:0) Raków Częstochowa. Wszystkie gole dla Wojskowych strzelił Jarosław Niezgoda, natomiast w zespole gości na listę strzelców wpisał się Tomas Petrasek

Vuković:

– Spotkanie rozpoczęło się dla nas bardzo dobrze. Kontrolowaliśmy przebieg meczu do momentu strzelenia pierwszego gola. Później w naszą grę wkradło się niepotrzebne rozluźnienie, które spowodowało, że gra nie wyglądała już w końcówce tak dobrze. Mimo to brawa dla drużyny za te trzy punkty po trudnym okresie, który jest za nami. Chciałbym pogratulować drużynie po pierwszej części sezonu. To była bardzo dobra praca całego zespołu. Zabrakło nam jednej rzeczy – awansu do fazy grupowej – powiedział po spotkaniu szkoleniowiec Legii Warszawa.

– Zdobyliśmy 13 punktów w lidze w okresie, w którym walczyliśmy w eliminacjach. Obraz nie dla wszystkich jest taki sam, ale ja mam prawo mieć swój. Po meczu ze Śląskiem Wrocław powiedziałem, że ta drużyna zagrała dobry mecz. Od tego momentu tak naprawdę zaczęliśmy grać bardzo dobrą piłkę. Nie można wymienić jednego meczu, gdzie tego zabrakło. Jest to motywacja dla nas. Stać nas na pewno na to, by się poprawiać. Po przerwie musimy zrobić wszystko, by właśnie tak się stało – przyznał Vuković.

Papszun:

– Myślę, że dzisiaj widać było, która drużyna była zdecydowanie lepsza. Legia zupełnie zasłużenie wygrała, sprawa jest jasna. Ciężko jest, przegrywając po dziesięciu minutach 0:2 z taką drużyną nawiązać walkę. Widać było, że po drugim golu złapali już taką pewność siebie, że niewiele byliśmy w stanie tutaj zrobić. Szacunek dla moich zawodników, że potrafili w jakiś tam sposób wyjść z twarzą z tego meczu i strzelić honorową bramkę. Nie byliśmy zbyt dobrze przygotowani, winę biorę na siebie. Zmiana w 33. minucie świadczy o tym, że na pewno nie pomogłem dziś zespołowi. Mamy przerwę na reprezentację i musimy ciężko pracować, by walczyć w tej lidze o punkty i wrócić do swojej gry – powiedział po spotkaniu szkoleniowiec Rakowa, Marek Papszun.

Źródło: Raków Częstochowa, Legia – konferencja YouTube