Teodorczyk z hattrickiem w sparingu

Łukasz Teodorczyk strzelił trzy bramki w wysoko wygranym sparingu Udinese Calcio.

Polski napastnik wyszedł w podstawowym składzie podczas spotkania towarzyskiego między Udinese Calcio, a występującym na co dzień w czwartej klasie rozgrywkowej we Włoszech San Luigi Calcio. To własnie były król strzelów ligi belgijskiej rozpoczął kanonadę do bramki niżej notowanego rywala, pokonując bramkarza w 12. minucie. W kolejnych minutach, trafiał do siatki jeszcze dwukrotnie, notując hattricka. W 69. minucie Teo został zmieniony i zakończył swój udział w spotkaniu. Mecz zakończył się wygraną Bianconerrich 9-2.

Łukasz Teodorczyk do klubu z Udine dołączył latem zeszłego roku. Sezonu 2018/2019 nie może jednak zaliczyć do udanych. Rozegrał w Serie A 16 spotkań, w których uzbierał zaledwie 387 minut. W tym czasie raz udało mu się trafić do bramki rywali. Spory wpływ na dyspozycję Polaka miała bez wątpienia kontuzja, z którą zmagał się przez kilka miesięcy. W nadchodzącym sezonie, 28-latek z pewnością będzie chciał pokazać się ze znacznie lepszej strony.

Fernando Santos, po rozstaniu z reprezentacją Polski na początku...