Salah nie zagra z Barceloną?

Jak donosi hiszpańskie Radio Cadena SER oraz egipskie media, kontuzja może wykluczyć Mohameda Salaha z meczu rewanżowego z Barceloną w półfinale Ligi Mistrzów!

W miniony weekend, po zaciętym meczu Liverpool pokonał Newcastle United 3:2, a jedną z bramek zdobył Mohamed Salah. W 70 minucie jednak, Egipcjanin w wyniku urazu głowy zmuszony został do opuszczenia boiska. Wygrana w sobotnim meczu przedłuża szansę The Reds na mistrzostwo Anglii, o które toczą zażartą walkę z Manchesterem City. Nieco więcej problemów natomiast, Liverpoolczycy mają w Lidze Mistrzów, gdyż w pierwszy meczu półfinałowym z Barceloną na Camp Nou, to Katalończycy wygrali aż 3:0.

Dodatkowo media donoszą, że uraz głowy Salaha może wykluczyć do z gry w meczu rewanżowym na Anfield. Według lekarzy, Egipcjanin będzie mógł po takiej kontuzji wrócić do gry dopiero po sześciu dniach. Gdyby ziścił się ten scenariusz, Liverpool przystąpi do meczu rewanżowego ogromnie osłabiony. Mohamed Salah jest czołowym zawodnikiem zespołu Jürgen Kloppa. Oznaczałoby to też drugi sezon z rzędu, gdy Egipcjanin nie może pomóc swojemu zespołowi w kluczowym momencie sezonu. Przypomnijmy, że rok temu w finale Ligi Mistrzów, po starciu z Sergio Ramosem, Salah jeszcze w pierwszej połowie musiał opuścić boisko.

W tym sezonie Egipcjanin zagrał w koszulce Liverpoolu w 50 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, strzelając 26 goli i notując 13 asyst. Z 22 trafieniami jest najlepszym strzelcem Premier League.

Rewanżowy mecz półfinałowy Ligi Mistrzów między Liverpoolem a FC Barceloną, zostanie rozegrany we wtorek o godzinie 21 na Anfield.

Źródło: Cadena SER