Cristiano Ronaldo zagra z Ajaxem!

UEFA podjęła ostateczną decyzję co do ukarania Cristiano Ronaldo za prowokacyjny gest z meczu rewanżowego z Atlético Madryt.
21-03-2019
UEFA podjęła ostateczną decyzję co do ukarania Cristiano Ronaldo za prowokacyjny gest z meczu rewanżowego z Atlético Madryt. Portugalczyk ma zapłacić tylko karę finansową, ale będzie mógł zagrać przeciwko Ajaxowi Amsterdam w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

 

 

Cristiano Ronaldo był głównym architektem spektakularnego zwycięstwa Juventusu w rewanżowym spotkaniu przeciwko Atlético Madryt. Po strzeleniu trzeciej bramki, pozwolił sobie na prowokacyjny gest, mający nawiązywać do wcześniejszego zachowania trenera rywali - Diego Simeone. Sprawą zajęła się UEFA, a w mediach pojawiały się nawet informacje, że Portugalczyk może zostać zawieszony i nie pomoże kolegom z zespołu z ćwierćfinałowym pojedynku z Ajaxem Amsterdam.

Ostatecznie, władze Europejskiej Federacji Piłkarskiej podjęły decyzję o mniej dotkliwym ukaraniu zawodnika Bianconerrich. Cristiano Ronaldo został zobowiązany do zapłacenia 20 tys. euro kary. Wcześniej identycznie konsekwencje zostały wyciągnięte wobec Diego Simeone, na którego również nałożono wyłącznie karę finansową.

Pierwsze spotkanie 1/4 finału Ligi Mistrzów między Ajaxem a Juventusem, odbędzie się 10. kwietnia w Amsterdamie, natomiast mecz rewanżowy zostanie rozegrany 16. kwietnia w Turynie.

 

Źródło: LGdS
Fot. Pressfocus

 

Zobacz także

Szał radości Atletico po zwycięskim golu Moraty! [wideo]

12-03-2020

Obrońca ŁKS sam złamał sobie nos!

02-03-2020

Szok! Tak wygląda VAR w RPA! [wideo]

02-03-2020

Lewandowski zbliża się do podium!

26-02-2020