Gramy i oceniamy Football Manager 2018!

Do premiery najnowszej odsłony Football Managera jeszcze około tydzień, jednak od jakiegoś czasu mamy możliwość grywania w wersję beta. Mimo kilku bugów czy brak tłumaczenia w niektórych kwestiach...
04-11-2017

Do premiery najnowszej odsłony Football Managera jeszcze około tydzień, jednak od jakiegoś czasu mamy możliwość grywania w wersję beta. Mimo kilku bugów czy brak tłumaczenia w niektórych kwestiach bety, już teraz jesteśmy pewni że popularny „FM” znów stanie się złodziejem czasu.

W Football Managerze oznaczonym liczbą „18” zaszło na prawdę dużo zmian, jednak laicy czy nowi gracze nie zauważą żadnych roszad względem pozostałych części. Interfejs pozostaje ten sam, poniekąd po co zmieniać coś na prawdę dobrego i sprawdzonego. Gameplay także bez zmian, wybieramy dowolny klub i staramy się zostać wirtualnym Guardiolą czy Nawałką. Dla maniaków taktyki mamy ciekawą informację, gdyż dodano dwie nowe role pomocnikom: Mezalla oraz Carrilero. Do tego cała „zakładka” taktyki została przebudowana.

Na pierwszy rzut oka rzucają się dwie nowe „zakładki” w menu pobocznym, który jest głównym punktem nawigacyjnym naszego klubu. Pierwsza „Dynamics” (jeszcze nie przetłumaczona całkowicie na język polski) to zbiór informacji na temat morali naszych podopiecznych, w poprzednich edycjach mieliśmy dostęp do tych informacji, jednak teraz mamy wszystko w jednym miejscu. Kiedy przychodzimy do klubu, na start możemy zobaczyć, którzy zawodnicy są uważani za czołowych, ważnych czy podstawowych, w bardzo przejrzystym schemacie. Bardzo ciekawą opcją są „drzewka” pokazujące prywatne relacje między zawodnikami. Do tego dochodzą także tabelki w których możemy dokładnie sprawdzić morale naszych podopiecznych.

Drugą, bardzo ważną nowością jest „Centrum medyczne”, gdzie mamy bardzo dokładnie informacje na temat urazów zawodników. Na specjalnych modelach zaznaczone są miejsca, w których gracze odczuwają dyskomforty, są także precyzyjne informacje na temat obrażeń. Fani medycyny sportowej mogą zacierać ręce, już od wielu lat gracze domagali się usprawnienia systemu kontuzji, jak widać „SI” skierowało się ku prośbom swoich fanów.

Od teraz mozemy prowadzić przedmeczowy „breafing”, czyli rozmowę z drużyną na temat obranej taktyki w danym spotkaniu. W tym momencie zawodnicy poznają wytyczne taktyczne, począwszy od formacji oraz wykonawców stałych fragmentów gry. Możemy prowadzić także indywidualne rozmowy, nakazujące krycie danego zawodnika bądź grę na danym obszarze placu gry. Rozmowa motywacyjna również przeszła mały lifting, jednak opcje rozmów są dalej te same. Liftingu doczekał się także tryb rozgrywania spotkań w 3D, zawodnicy otrzymali nowe animacje, zaś tekstury są znacznie lepsze niż w ostatnich odsłonach.

 

Teraz należy czekać do 10 listopada, kiedy to Football Manager będzie miał swoją oficjalną premierę. Dłuższa oraz szczegółowa recenzja pojawi się po premierze gry!

 

KUP GRĘ  NA KONSOLEIGRY.PL I ZACZNIJ SWOJĄ PRZYGODĘ TRENERSKĄ JUŻ TERAZ! [KLIKNIJ W BANER]

 

Zobacz także

Podsumowanie 17 kolejki z przymrużeniem oka! [wideo]

15-02-2021

Football Manager 2021-Recenzja! [wideo]

27-01-2021

Waldemar Sobota by Ekstraklasa! [wideo]

07-03-2020

Trener Kotas mówi o swojej największej życiowej porażce!

03-03-2020