Polski Konkurs Fotografii Sportowej 2017. Pokaż najlepsze sportowe kadry

Ostatnie miesiące nie szczędziły emocjonujących sportowych wydarzeń na skalę ogólno-polską, ale i lokalną. Zdjęcia z nich mogą wziąć udział w czwartej już edycji prestiżowego Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej. Profesjonalnym fotoreporterom i amatorom spor-towych ujęć pozostał niecały tydzień – na zgłoszenie swoich najlepszych fotografii mają czas tylko do 15 października. Przyjmowane są one w kategorii: zdjęcie pojedyncze, albo seria zdjęć.
12-10-2017

Ostatnie miesiące nie szczędziły emocjonujących sportowych wydarzeń na skalę ogólno-polską, ale i lokalną. Zdjęcia z nich mogą wziąć udział w czwartej już edycji prestiżowego Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej. Profesjonalnym fotoreporterom i amatorom spor-towych ujęć pozostał niecały tydzień – na zgłoszenie swoich najlepszych fotografii mają czas tylko do 15 października. Przyjmowane są one w kategorii: zdjęcie pojedyncze, albo seria zdjęć.

– Ubiegłoroczna edycja przyniosła wiele niespodzianek. Poziom ponad 2000 zgłoszonych wtedy do konkursu fotografii był naprawdę wysoki, a wybór tych najlepszych - niełatwy. Odkryliśmy nowe talenty i... nowe oblicza znanych i cenionych fotoreporterów, jak choćby zwycięzcy zeszłorocznej edycji – Daniela Frymarka, który zgarniając Grand Prix po raz ko-lejny pokazał, że ma nie tylko porządny warsztat, ale i nie brakuje mu pomysłowości - mówi Marcin Kądziołka, pomysłodawca i współorganizator Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej.

Poprzednia impreza zakończyła się sukcesem, a organizatorzy liczą, że także w tym roku fotoreporterzy – profesjonaliści i amatorzy - utrzymają wysoki poziom swoich zdjęć. Oce-niać będą je prawdziwi eksperci. Szefem jury został Tomasz Markowski, który fotografią zawodowo zajmuje się od ponad 20 lat. Zaczynał jeszcze w nieistniejącym już „Czasie Krakowskim”. To właśnie tam fotografował swój pierwszy mecz, choć jak wspomina dziś – wtedy raczej niechętnie. Pierwsze odczucie okazało się jednak mylne, a fotografia spor-towa wciągnęła go na dobre. Od 18 lat związany jest głównie z redakcją „Przeglądu Spor-towego”, z ramienia której relacjonował m.in. Letnie Igrzyska Olimpijskie w Atenach i Rio de Janeiro.

W jury zasiądzie również gość specjalny - Christian Walgram (GEPA), laureat tegorocz-nego World Press Photo oraz Czarek Sokołowski (AP), Paweł Sławski (Grupa ONET – RAS Polska), Jarosław Arczewski i Jerzy Kleszcz (Przegląd Sportowy), a także Jacek Bo-necki (Fujifilm) i Iwona Aleksandrowicz (Szczecinek).

To właśnie Fujifilm i miasto Szczecinek są tegorocznymi głównymi sponsorami PKFS. - Jesteśmy dumni, że są z nami, a dzięki ich wsparciu i aprobacie dla konkursu będzie on w tym roku na jeszcze wyższym poziomie – przyznaje Norbert Barczyk, współorganizator konkursu i współwłaściciel agencji Press Focus.

Fujifilm ufundowało laureatowi nagrody Grand Prix (wśród profesjonalnych fotoreporterów) rewelacyjny aparat Fuji X-T2! O taką nagrodę warto powalczyć.

- Polski Konkurs Fotografii Sportowej skierowany jest zarówno do zawodowców, jak i ama-torów. Dlatego zachęcamy wszystkich do spojrzenia sportowym okiem na otaczającą nas rzeczywistość - może ciekawy kadr z lokalnych zawodów biegowych okaże się zwycięski. Życzymy zapału do robienia zdjęć i czekamy na wiele ciekawych zgłoszeń - mówi Joanna Czechowska, PR Manager Fujifilm.

Podobnie jak w ubiegłym roku finałowe emocje fotoreporterzy z całej Polski przeżywać będą w Centrum Konferencyjnym Zamek w Szczecinku. 18 listopada podczas gali rozda-nia nagród zamieni się w stolicę fotografii sportowej. Spektakularne wnętrza i malownicze otoczenie to idealni tło do zaprezentowania publiczności perełek polskiej fotografii sporto-wej.

Z roku na rok nie tylko fotoreporterzy wysyłają coraz więcej zdjęć – powiększa się również pula nagród. W tym roku profesjonaliści zawalczą o wspomnianą już nagrodę głównego sponsora (Fujifilm), a amatorzy fotografii sportowej o voucher 1000 zł na sprzęt fotogra-ficzny od sklepu Fotoforma! Poza tym za dobre ujęcia do fotoreporterów w obu katego-riach trafią inne, cenne nagrody: sprzęt fotograficzny, nagrody pieniężne i upominki.

- Liczymy na mnóstwo zdjęć nie tylko z dużych sportowych imprez, ale i tych pokazujących wyjątkowość amatorskich dyscyplin. One są zwykle oryginalne i potrafią przy tym chwycić za serce – przyznaje Łukasz Laskowski, współorganizator konkursu i współwłaściciel agencji Press Focus.

Zdjęcia do IV edycji Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej można zgłaszać do 15 paź-dziernika (każdy może wysłać 5 zdjęć pojedynczych oraz 3 serie zdjęć, a także zdjęcia w kategoriach dodatkowych).

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie: www.pkfs.pl.

 

Więcej informacji u organizatorów:

Marcin Kądziołka

tel. 501 95 85 17 e-mail: kadziolka@pkfs.pl

 

Norbert Barczyk

 tel.: 508 33 92 08 e-mail: norbert@pressfocus.pl

 

Łukasz Laskowski

tel. 607 892 462 e-mail: lukasz@pressfocus.pl

Zobacz także

Podsumowanie 17 kolejki z przymrużeniem oka! [wideo]

15-02-2021

Football Manager 2021-Recenzja! [wideo]

27-01-2021

Waldemar Sobota by Ekstraklasa! [wideo]

07-03-2020

Trener Kotas mówi o swojej największej życiowej porażce!

03-03-2020