Pro Evolution Soccer 2018. Seria Konami doświadczy rewolucji

14 września zadebiutowała najnowsza odsłona piłkarskiej symulacji firmy Konami – PES 2018. Konami zapowiada największe od dekady zmiany w serii. Jedną z nowości jest pełna licencja na reprezentację Polski i najwierniejsze w historii odwzorowanie kadrowiczów Adama Nawałki.
20-09-2017

14 września zadebiutowała najnowsza odsłona piłkarskiej symulacji firmy Konami – PES 2018. Konami zapowiada największe od dekady zmiany w serii. Jedną z nowości jest pełna licencja na reprezentację Polski i najwierniejsze w historii odwzorowanie kadrowiczów Adama Nawałki.

Sercem gry pozostaje oczywiście najbardziej na rynku realistyczna rozgrywka, której płynność w tegorocznej edycji ulegnie dodatkowo poprawie. Mecze rozgrywane są w bardziej realistycznym tempie, a nowy system strategicznego dryblingu daje jeszcze większą kontrolę nad zawodnikiem w zwarciu i umożliwia kontekstową osłonę piłki. Konami zaimplementowało również system REAL Touch+, dzięki któremu animacja przyjęcia piłki zależy od części ciała (przyjęcie na klatkę piersiową, głową lub nogą), a także wysokości oraz prędkości „futbolówki”. Stałe fragmenty gry również doczekały się gruntownej przebudowy, w szczególności rzuty karne i rzuty wolne.

Doświadczeni gracze na nowo będą mogli zakochać się w Pro Evo dzięki odświeżonym i zupełnie nowym trybom gry. Wraz z rozwojem technologii poprawiły się oczywiście tekstury, przemodelowano menu, poprawiono oprawę samych spotkań i dopieszczono detale stadionów na pełnej licencji (m.in. Emirates, Anfield, Signal Iduna Park, San Siro). Konami zgodnie z duchem czasu postawiło na towarzyską rozgrywkę. Teraz razem z najlepszymi kolegami możecie we trzech objąć wybraną drużynę i zmierzyć się lokalnie lub przez internet z wybraną inną trójką kumpli na całym świecie.

Najnowsza edycja to także wielki ukłon w stronę polskich fani piłki nożnej i docenienie ostatnich wyników kadry Adama Nawałki. PES 2018 prezentuje najmocniejszą w historii serii polską drużynę i najlepiej odwzorowanych piłkarzy orzełkiem na piersi. Wirtualna droga do Mistrzostw Świata w Rosji będzie więc przyjemniejsza niż kiedykolwiek.

Konami zadbało też o ogólnoświatowe smaczki, które sprawią, że razem z grą przeniesiemy się w czasie (Diego Maradona jako Legenda) czy przetestujemy alternatywną rzeczywistość „co by było gdyby”. Na to ostatnią potrzebę odpowiada zaangażowanie do promocji i tworzenia gry najszybszego człowieka świata - Usaina Bolta, który został ambasadorem Pro Evolution Soccer 2018. Bolt jest znanym na całym świecie, wielkim fanem piłki nożnej (szczególnie w wykonaniu Czerwonych Diabłów z Manchesteru), która towarzyszy mu od małego i czasów, gdy grał w futbol na ulicach jamajskiej stolicy.

Dostęp do Bolta w PES 2018 otrzyma każdy, kto zdecyduje się na przedpremierowe zamówienie gry. Jamajczyk dostępny będzie jako agent i zawodnik w trybie myClub. „Kocham piłkę nożną, a w PES-a grałem odkąd pamiętam. To najlepsza piłkarska gra i wielkim zaszczytem jest być częścią jej sukcesu" - mówi Bolt.

Zobacz także

Podsumowanie 17 kolejki z przymrużeniem oka! [wideo]

15-02-2021

Football Manager 2021-Recenzja! [wideo]

27-01-2021

Waldemar Sobota by Ekstraklasa! [wideo]

07-03-2020

Trener Kotas mówi o swojej największej życiowej porażce!

03-03-2020