Wystarczy wersalka i dwie butelki! [wideo]

Przyzwyczajeni do bogatego wyposażenia siłowni i klubów fitness często zapominamy, że tak naprawdę większość sprzętów można zastąpić tym, co akurat mamy pod ręką. W ramach akcji #aktywniewdomu...
25-03-2020

Przyzwyczajeni do bogatego wyposażenia siłowni i klubów fitness często zapominamy, że tak naprawdę większość sprzętów można zastąpić tym, co akurat mamy pod ręką. W ramach akcji #aktywniewdomu zachęcamy Polaków do ruchu w czasie izolacji spowodowanej epidemią koronawirusa. – Zdecydowanie da się trenować poza siłownią. Wystarczy tylko trochę kreatywności, żeby skomponować ciekawy zestaw ćwiczeń, dzięki którym wytrenujesz całe ciało. Trening w domu może być dużo bardziej urozmaicony, daje też wiele ciekawych bodźców które świetnie wpływają na nasze ciało – mówi trener personalny i specjalista od crossfitu Rafał Gil.

Okazuje się, że do treningu można wykorzystać wszystko, co mamy w domu. Wysłużony taboret, butelki z wodą czy napojami witaminowymi, stary plecak, czy kij od szczotki zastępujący sztangę: to wszystko może być wyposażeniem twojej domowej siłowni!

– Można wykorzystać na przykład ławę, krzesło, czy wersalkę. Takie przedmioty znajdują się praktycznie w każdym mieszkaniu, a z ich pomocą możemy wykonywać mnóstwo fajnych ćwiczeń, takich jak siadanie oraz wstawanie z krzesła dla osób które są mniej wytrenowane, lub siadanie i wstawanie na jednej nodze (w crossfitowym języku zwane „Pistol squat”), które jest troszkę bardziej wymagające. To samo krzesło przyda się do „step upów”, czyli wchodzenia na nie i schodzenia. Można również wykonać dipy, pompki, pompki ze stopami na krześle lub ławie (Elevated feet push up / Pike push up). Te same sprzęty pozwalają nam na wykonywanie wznosów bioder (Hip thrust), czyli znakomitych ćwiczeń na pośladki oraz mięśnie dwugłowe uda – opisuje specjalista od crossfitu.

 

Zobacz także

Adebayor pomylił dyscypliny sportu! [wideo]

12-03-2020

Tak wygląda radość w Ekstraklasie! [wideo]

06-03-2020

Polski piłkarz ciągle stęka! A to trawa nie ta, a to piłka za ciężka! [wideo]

01-03-2020

Ramos bije kolejne rekordy!

27-02-2020