Cztery bramki Cristiano Ronaldo w spotkaniu z Litwą

Portugalia pokonała na wyjeździe Litwę 5:1 (1:1) w 6. kolejce eliminacji do ME 2020. Cztery bramki w tym spotkaniu strzelił Cristiano Ronaldo!

Już w 7. minucie zawodnik Juventusu Turyn otworzył wynik. 34-latek pewnie wykorzystał rzut karny. W 28. minucie gospodarze doprowadzili do remisu. Gola trafił Vytautas Andriuskevicius. Goście dopiero po przerwie wzięli się do roboty i trafili jeszcze cztery gole. Trzy z nich trafił Ronaldo i w końcówce meczu jednego gola dołożył William Carvalho.

Ronaldo w tym spotkaniu pobił również dwa rekordy. Obecnie jest obecnie najskuteczniejszym strzelcem w historii mistrzostw Europy, biorąc pod uwagę statystyki zarówno z kwalifikacji, jak i turniejów. W swoim dorobku ma 34 trafienia. Co ciekawe, w samych eliminacjach były gracz m.in. Realu Madryt czy Manchesteru United uzbierał 25 bramek w 30 meczach.

Pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki został również pierwszym europejskim zawodnikiem, który przekroczył barierę 90 trafień w narodowych barwach. Jak na razie ma na swoim koncie 93 gole w 159 występach. W kadrze Seleção das Quinas zadebiutował 20 sierpnia 2003 roku.

Portugalczycy znajdują się aktualnie na 2. miejscu w tabeli grupy B z dorobkiem ośmiu punktów na koncie.

Poprzedni artykułZagłębie Lubin z nowym trenerem!