Błaszczykowski nie zagra przez kilka tygodni?!

Dłuższa przerwa Kuby?!
10-09-2019
Wszystko wskazuje na to, że Kuba Błaszczykowski będzie pauzował przez kilka tygodni z powodu urazu, którego nabawił się w poniedziałkowym spotkaniu z Austrią (0:0) w 6. kolejce eliminacji do ME 2020.

Kuba Błaszczykowski na mecz z Austrią nie wyszedł w podstawowej jedenastce. Dopiero w 58. minucie pojawił się na boisku zmieniając bezbarwnego Dawida Kownackiego. Skrzydłowy Wisły Kraków zagrał tylko 19 minut i był zmuszony opuścić murawę. Jak podaje serwis Sport.pl 33-latek naderwał mięsień przywodziciela. Dzisiaj zawodnik ma przejść badania. Według wstępnych diagnoz, Błaszczu może pauzować przez kilka tygodni. 


>>> CZYTAJ NA FOOTBAR: WISŁA KRAKÓW POKONUJE GÓRNIKA ZABRZE


To kolejny uraz Błaszczykowskiego. W ostatnim czasie miał złamaną kość śródstopia i przeszedł zabieg. Pomocnik przez to nie wziął udziału w czerwcowym zgrupowaniu. Wówczas Biało-Czerwoni wygrali na wyjeździe Macedonią Północną (1:0), a potem na PGE Narodowym z Izraelem (4:0). Powoli doszedł do optymalnej dyspozycji i wrócił pod koniec sierpnia. Zagrał w czterech meczach PKO Ekstraklasy i zaliczył jedną asystę. 

 

Źródło: Sport.pl

fot: pressfocus

 

 

Zobacz także

Wystarczy wersalka i dwie butelki! [wideo]

25-03-2020

Adebayor pomylił dyscypliny sportu! [wideo]

12-03-2020

Tak wygląda radość w Ekstraklasie! [wideo]

06-03-2020

Polski piłkarz ciągle stęka! A to trawa nie ta, a to piłka za ciężka! [wideo]

01-03-2020