Żółto-Czerwone derby dla Jagi! Zadecydowały gole Runje i Imaza

W ostatnim piątkowym spotkaniu 7. kolejki PKO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok pokonała na wyjeździe Koronę Kielce 2:0 (1:0). Na listę strzelców w zespole z Białegostoku wpisali się Ivan Runje oraz Jesus Imaz.

KORESPONDENCJA Z KIELC

Przed tym spotkaniem Korona Kielce plasowała się na 14. miejscu w tabeli PKO Ekstraklasy i miała 4 punkty na koncie, natomiast Jagiellonia Białystok była na 3. miejscu. Podopieczni Ireneusza Mamrota uzbierali 11 oczek.

O godzinie 20:30 sędzia Szymon Marciniak rozpoczął spotkanie. Na początku było spokojnie, gra toczyła się głównie w środku pola i widać było dużo niedokładnych zagrań, zarówno w jednej, jak i drugiej drużynie.

W 5. minucie napastnicy Jagiellonii byli bardzo blisko zdobycia pierwszej bramki. Najpierw po błędzie defensorów gospodarzy próbował Bartosz Bida, a chwilę później po fatalnym wybiciu Pawła Sokoła swojej szansy szukał Jesus Imaz, ale nic z tego nie wynikło.

Korona niedługo po tym próbowała odpowiedzieć. Marcin Cebula około 9 minuty strzałem zza pola karnego próbował zaskoczyć Damiana Węglarza, ale doskonale zachował się Zoran Arsenić i przyblokował jego uderzenie.

Za chwilę obrońca Michael Gardawski zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale piłka poleciała ponad bramką.

Mimo tego mecz w dalszym ciągu był chaotyczny, drużyny miały swoje okazje, ale nie potrafiły ich wykorzystać. Na przykład w 28. minucie w ekipie gości Imaz dostał prostopadłe podanie i podszedł pod pole karne, hiszpański napastnik zdecydował się na strzał, ale futbolówka ostatecznie poleciała obok bramki Sokoła.

W 43. minucie podopieczni Mamrota wyszli na prowadzenie. Białostocczanie wywalczyli rzut rożny, piłka została doskonale dorzucona w pole karne, a Ivan Runje strzałem głową tylko dopełnił formalności. Do przerwy na Suzuki Arenie było 0:1 dla gości.

W 55. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w zespole Lettieriego swojej szansy szukał Michal Papadopulos, ale piłka minimalnie minęła poprzeczkę.

Niedługo po tym goście podwyższyli rezultat. Imaz po błędzie obrony swoich rywali wpakował piłkę do siatki po podaniu Guilherme. Dla Brazylijczyka była to druga asysta w tym spotkaniu.

Oba zespoły w końcówce miały jeszcze akcje podbramkowe, jednak podobnie jak w pierwszej połowie było dużo niepotrzebnych zagrań i nie padły już żadne gole.

Warto dodać, że Imaz strzelił już 7 bramek w tych rozgrywkach PKO Ekstraklasy. 28-latek ma na swoim koncie również 1 asystę.

Korona Kielce 0:2 – (0:1) Jagiellonia Białystok

Bramki: 43'Runje, 58'Imaz

Korona: Sokół – Spychała, Kovacević, Marquez, Gardawski, Gnjatić (56'Lioi), Żubrowski, Skrzecz (46'Radin), Cebula, Pucko, Pacinda (46'Papadopulos)
    Rezerwowi: Kozioł, Tzimopoulos, Dziwniel, Radin, Zalazar, Djuranović, Papadopulos, Żyro, Lioi

Jagiellonia: Węglarz – Wójcicki, Runje, Arsenić, Guilherme, Pospisil, Romanczuk, Imaz, Camara (60'Poletanović), Kostal (75'Klimala), Bida (89'Mudrinski)
    Rezerwowi: Sandomierski, Mudrinski, Klimala, Savković, Poletanović, Horin, Nawrocki, Struski, Kwiecień