Legia przeciętna, ale zwycięska w meczu z KuPS Kuopio

Legia Warszawa, po zwycięstwach Lechii i Piasta, przypieczętowuje udany dzień polskich drużyn w eliminacjach Ligi Europejskiej. Wicemistrzowie Polski wygrywają z fińskim KuPS Kuopio 1:0.

Legia w pierwszej fazie meczu próbowała przejąć kontrolę nad przebiegiem gry i już w 9. minucie bramkę głową po rzucie rożnym, wykonywanym przez Valeriana Gvilię, zdobył środkowy obrońca, Mateusz Wieteska. Długo nie musieliśmy czekać na kolejną stuprocentową okazję, bo zaledwie trzy minuty później, podanie w pole karne dostał Carlitos, jednak po minięciu jednego z obrońców, uderzenie wybronił Otso Virtanen.

Do końca pierwszej połowy Legioniści mieli jeszcze jedną dobrą szansę, strzał Carlitosa z woleja, po dośrodkowaniu Gvili, znów obronił bramkarz KuPS. Wicemistrzowie Polski przez pierwsze 45 minut kontrolowali mecz, nie pozwalając fińskiej drużynie na stworzenie sobie żadnej, dogodnej sytuacji do strzelenia gola.

Na początku drugiej połowy, po dwóch mniej groźnych strzałach Legii, wywalczyli oni rzut wolny bardzo blisko bramki Virtanena, ale Carlitos posłał piłkę nad poprzeczką. Kilka minut później, to piłkarze z Kuopio mieli swoją pierwszą, dobrą szansę na strzelenie bramki. Doszli oni do strzału po rzucie rożnym, a w ostatniej chwili futbolówkę z linii bramkowej wybił Sandro Kulenović.

Przez resztę meczu obie drużyny grały bardzo przeciętnie i mozolnie. Legia doprowadziła jednobramkowe prowadzenia do końca spotkania, oddając głównie strzały z dystansu oraz nie pozwalając gościom z Finlandii na wypracowanie sobie dogodnych szans do wyrównania.

Legia Warszawa 1:0  KuPS Kuopio

Bramki: 9' Wieteska

Legia Warszawa: Majecki – Vesovic, Jędrzejczyk, Wieteska, Rocha (Stolarski 81') – Martins, Gvilia (Antolic 73'), Novikovas, Carlitos, Nagy (Luquinhas 61') – Kulenovic

Rezerwowi: Cierzniak, Lewczuk, Stolarski, Jodłowiec, Antolić, Luquinhas, Kante

KuPS: Virtanen – Murillo, Soldo, Diallo, Manga (Savolainen 65') – Ayarna, Saxman, Thiaw – Pennanen, Rangel (Jyry 80'), Niskanen

Rezerwowi: Toyras, Taimi, Pirttijoki, Jyry, Purje, Savolainen, Ngeukam