Podsumowanie dnia w Gold Cup CONCACAF [25.06]

Poznaliśmy kolejne drużyny, które awansowały do fazy pucharowej.

W grupie B, kwestia awansu rozstrzygnęła się już po drugiej kolejce. W ostatnim spotkaniu spotkały się Bermudy i Nikaragua, dla których spotkanie to miało jedynie wartość meczu o honor. Gra była dość wyrównana i żadna ze stron, nie potrafiła zyskać znaczącej przewagi. Dopiero w 60. minucie, po samotnym rajdzie Lejuan Simmons trafił do bramki, dając Bermudom prowadzenie. Chwilę późnniej ten sam zawodnik dośrodkował w pole karne, a jego podanie na bramkę zamienił Nahki Wells, ustalając wynik spotkania na 2:0. Rezultat ten oznaczał pierwszą wygraną debiutujących Bermudów w rozgrywkach Gold Cup.
    Bermudy – Nikaragua, 2:0 (60. Simmons, 71. Wells)

O wyższą stawkę gra toczyła się w drugim spotkaniu grupy B, gdzie Haiti i Kostaryka, miały walczyć o pierwsze miejsce w grupie. Faworytem byli Kostarykańczycy, którzy rozpoczęli strzelanie już w 13. minucie, a pomogła im w tym nienajlepsza interwencja obrońcy rywali. W dalszej części spotkania jednak, podopieczni Gustavo Matosasa stracili koncept i nie potrafili podwyższyć wyniku, co zemściło się na nich w 57. minucie, gdy Duckens Nazon wykorzystał rzut karny, doprowadzając do remisu.W 81. minucie spotkania, Djimy Alexis odkupił swoje winy z początku meczu, ustalając wynik na 2:1, co dało reprezentacji Haiti komplet punktów i pierwsze miejsce w grupie.
    Haiti – Kostaryka, 2:1 (57. Nazon (kar.), 81. Alexis  – 13. Alexis (sam.))

Dzięki dzisiejszym rozstrzygnięciom znamy pierwsze pary fazy ćwierćfinałowej. W niedzielę o godzinie 1:00 czasu polskiego, o półfinał zagrają Haiti i Kanada, natomiast o godzinie 4:00 rozlegnie się pierwszy gwizdek spotkania Meksyk – Kostaryka.

Do wyłonienia pozostały jeszcze dwie pary fazy pucharowej. A awans powalczą dziś w nocy Jamajka i Kurakao (2:00 czasu polskiego), oraz Honduras i Salwador (godz. 4:30). Oprócz Hondurasu, wszystkie trzy drużyny liczą się jeszcze w walce o ćwierćfinał.