Podsumowanie dnia w Gold Cup CONCACAF [24.06]

Poznaliśmy pierwszych ćwierćfinalistów Gold Cup CONCACAF 2019!

O północy polskiego czasu, rozbrzmiał pierwszy gwizdek w meczu Kanada – Kuba. Faworyzowani Kanadyjczycy rozpoczęli strzelanie już w 3 minucie, jednak był to dopiero początek kanonady w tym spotkaniu. Podopieczni Johna Herdmana rozbili Kubę aż 7:0, a rozmiary zwycięstwa mogły być jeszcze wyższe, gdyby nie przestrzelony karny Lucasa Cavalliniego. Mimo wszystko, zawodnik występujący na co dzień w lidze meksykańskiej był jedną z dwóch najjaśniejszych gwiazd spotkania, obok Juniora Hoiletta. Obaj strzelili po hattricku, co wydarzyło się po raz pierwszy w historii turnieju. Nigdy dotychczas w jednym spotkaniu, dwóch piłkarzy nie strzelało w jednym spotkaniu 3 bramek.
    Kanada – Kuba, 7:0 (3. David, 20. Kindelán (sam.), 43. Cavallini, 45+1. Cavallini, 50. Hoilett, 71. David, 78. David)

W drugim spotkaniu grupy A, wielu obserwatorów spodziewało się również łatwego zwycięstwa jednej z drużyn, gdyż Meksyk był zdecydowanym faworytem meczu z Martyniką. Meksykanie od początku byli ekipą wyraźnie lepszą, a w 29. minucie Uriel Antuna otworzył wynik. Na początku drugiej połowy jednak, Martynika doprowadziła do wyrównania po fantastycznym strzale Kévina Parsemaina z rzutu wolnego. Następne dwie bramki strzelił Meksyk, a rywali stać było jedynie na bramkę kontaktową w 84. minucie. W ostatnich fragmentach spotkania, wynik nie uległ już zmianie.
    Martynika – Meksyk, 2:3 (56. Parsemain, 84. Delem – 29. Antuna, 61. Jiménez, 72. Navarro)

Na poniższym filmie można zobaczyć piękne trafienie z rzutu wolnego w meczu Martynika – Meksyk

Znamy już drużyny, które z grupy A awansowały do ćwierćfinału. Nie było żadnego zaskoczenia i w kolejnej fazie zagrają Kanada i Meksyk, który z kompletem punktów, wygrał rywalizację w tej grupie.

***

Kibice reprezentacji Kuby z pewnością będą chcieli jak najszybciej zapomnieć o turnieju. Kubańczycy przegrali wszystkie trzy mecze nie strzelając żadnej bramki i tracąc ich aż 17! Dodatkowo, w trakcie trwania rozgrywek, uciekł 31-letni pomocnik Yasmani Lopez.

***

Mimo rozegrania dopiero dwóch kolejek  grupie B, znamy już drużyny, które awansują do ćwierćfinałów rozgrywek, a niewiadomą pozostaje jedynie kolejność w tabeli. Spotkanie Bermudy – Nikaragua, będzie meczem na osłodę – zwycięzca spotkania zajmie 3 miejsce w grupie. Pierwszy gwizdek 30 minut po północy czasu polskiego. O pierwszeństwo w grupie natomiast, o 2:30  powalczą Haiti i Kostaryka.