Wisła Kraków została ukarana przez Komisję Ligi

Wisła Kraków została ukarana przez Komisję Ligi.

Komisja Ligi ukarała drużynę z Reymonta grzywną wynoszącą 40 tysięcy złotych za nieodpowiednie zachowanie kibiców podczas spotkania Legią Warszawa (4:0) w 27. kolejce Lotto Ekstraklasy. W drugiej połowie meczu na sektorze C, czyli jednym z najgłośniejszych na krakowskim stadionie kibice odpalili race i przez to sędzia był zmuszony przerwać grę na ponad minutę.

Warto dodać, że zespół z województwa małopolskiego otrzymał również zakaz wyjazdu zorganizowanej grupy fanatyków na jedno spotkanie w ekstraklasie, czyli w tym wypadku ostatnie w rundzie zasadniczej z Zagłębiem Lubin

Oficjalny komunikat:

– W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Wisła Kraków – Legia Warszawa w 27. kolejce Ekstraklasy, na klub Wisła nałożono karę finansową w wysokości 40 tysięcy złotych oraz karę zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na 1 mecz w Ekstraklasie.

Źródło: Lotto Ekstraklasa

fot: Wikipedia