Niesamowity mecz! Wisła Kraków demoluje Koronę Kielce!

Czegoś takiego się nie spodziewaliśmy! Wisła Kraków pokonała Koronę Kielce na wyjeździe… 6:2!

Początek meczu nie wskazywał na taki obrót spraw. Korona objęła prowadzenie i przez pierwsze 20 minut spotkania kontrolowała przebieg gry. Później wyrównującą bramkę zdobył Drzazga, jednak kilka minut później "Scyzory" przejęły prowadzenie po trafieniu Arveladze. Niecałe dziesięć minut po tym, Kuba Błaszczykowski również wpisał się na listę strzelców (gola możecie zobaczyć tutaj), a co było potem? Potem mieliśmy show jednej drużyny…

Wisła grała tak, jak chciała, nie zostawiając pola do popisu Koronie, która prezentowała krytyczny poziom. Hat-trickiem popisał się Drzazga, który oprócz pierwszej bramki dla Wisły, wpisał się jeszcze dwukrotnie na listę strzelców w drugiej odsłonie spotkania. Do siatki trafiali jeszcze Burliga i wyżej wymieniony Błaszczykowski. Taką Wisłę chcą oglądać kibice: pewną i skuteczną.

Na pochwałę zasługują wszyscy gracze Białej Gwiazdy, jednak najbardziej trzeba pochwalić Jakuba Błaszczykowskiego, który rozegrał zdecydowanie najlepszy mecz od momentu, gdy wrócił do Krakowa.

Po zdobyciu kompletu punktów, Wisła traci już punkt do grupy mistrzowskiej, zajmując 9. lokatę. Korona jest o pozycje wyżej, jednak dotychczasowa passa nie przysparza optymizmu fanom.

Korona Kielce 2:6 Wisła Kraków

14. Arveladze, 28. Arveladze – 24. Drzazga, 37. Błaszczykowski, 51. Drzazga, 54. Savičevič, 65. Burliga, 80. Drzazga

Korona Kielce: Miśkiewicz – Rymaniak (C), Gnjatić (52. Sewerzyński), Kovacević, Bjelica (68. Kosakiewicz) – Żubrowski, Petrak (58. Jukić) – Pucko, Arveladze, Gardawski – Soriano.
    Rezerwowi: Sokół – Malarczyk, Jukić, Sewerzyński, Kosakiewicz, Skrzecz, Brown Forbes.

Wisła Kraków: Lis – Burliga (78. Słomka), Wasilewski, Sadlok, Pietrzak – Basha, Savičevič (83. Plewka) – Błaszczykowski (C) (72. Palcić), Drzazga, Peszko – M. Kolar.
    Rezerwowi: Buchalik – Klemenz, Palcić, Śliwa, Morys, Plewka, Słomka.