Ostatnia szansa Lechii

W cieniu klasyka Legia - Lech rozgrywany dziś jest również bardzo ważny mecz w grupie mistrzowskiej. Czwarta w tabeli Lechia Gdańsk podejmie lidera - Jagiellonię Białystok.
17-05-2017

W cieniu klasyka Legia - Lech rozgrywany dziś jest również bardzo ważny mecz w grupie mistrzowskiej. Czwarta w tabeli Lechia Gdańsk podejmie lidera - Jagiellonię Białystok.

W gorszych nastrojach są z pewnością piłkarze Lechii Gdańsk. Niedzielny remis z Koroną Kielce był przez piłkarzy zgodnie uznany za porażkę. Dodatkowo zespół znad morza stracił dwóch ważnych piłkarzy. Rafał Janicki i Ariel Borysiuk w ostatnim czasie byli ważnymi postaciami w zespole i praktycznie nie schodzili z boiska. Tym razem będą jednak pauzowali za kartki. Dla Lechii będzie to mecz o wszystko, w przypadku porażki szanse na mistrzowsko zmaleją niemal do zera.

Po ostatniej wygranej 2:0 z Wisłą Kraków, zespół Michała Probierza wciąż przewodzi w ligowej tabeli, a nad Lechią ma trzy punkty przewagi. Trener ekipy z Podlasia nie będzie mógł skorzystać z kilku kontuzjowanych piłkarzy, a za kartki pauzuje Jacek Góralski. Kibice Jagiellonii nie mają jednak co narzekać na formę piłkarzy. Jak na zawołanie bramki zdobywa Cillian Sheridan, a wysoka forma Fiodora Cernycha zwróciła ponoć uwagę angielskiego Middlesbrough.

Przewidywane składy:

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Paweł Stolarski, Mario Maloca, Jakub Wawrzyniak - Sławomir Peszko, Milos Krasić, Joao Nunes, Lukas Haraslin - Rafał Wolski - Marco Paixao, Flavio Paixao.

Jagiellonia Białystok: Marian Kelemen - Zygmunt Gordon, Ivan Runje, Gutieri Tomelin, Piotr Tomasik, Taras Romanczuk, Rafał Grzyb, Arvydas Novikovas, Konstantin Vassiljev, Fiodor Cernych, Cillian Sheridan.

 

Łukasz Karwowski

fot. pressfocus

Zobacz także

Wystarczy wersalka i dwie butelki! [wideo]

25-03-2020

Adebayor pomylił dyscypliny sportu! [wideo]

12-03-2020

Tak wygląda radość w Ekstraklasie! [wideo]

06-03-2020

Polski piłkarz ciągle stęka! A to trawa nie ta, a to piłka za ciężka! [wideo]

01-03-2020