Atletico wygrywa, jednak to Real gra dalej!

Atletico Madryt pokonało na własnym boisku Real 2:1, jednak to Królewscy dzięki zaliczce w pierwszym spotkaniu jadą do Cardiff.

Jeszcze przed spotkaniem to Realowi wystawiono już bilet na finałowy mecz w Cardiff, jednak drużyna Atletico nie miała zamiaru się poddać. Już w 12' minucie pierwszą bramkę gospodarzom strzelił Saúl, kilka minut później na 2:0 podwyższył Griezmann, który pokonał Keylora Navasa z 11. metra. W obozie Realu szok i niedowierzanie, w oczach zawodników pojawił się strach, że ten dwumecz można jednak przegrać. Przez następne minuty pierwszej odsłony gry prym wiedli gospodarze, którzy misternie konstruowali akcje na trzecią bramkę w tym spotkaniu. W 42' minucie to Real zadał cios, przepiękną akcję wykonał Karim Benzema, po czym posłał piłkę w pole karne. Na początku uderzył Kroos, jednak jego strzał zablokował Navas, dobitkę pewnie wykorzystał Isco.

Na drugą połowę Atletico wyszło mocno zmotywowane, jeżeli chcieliby awansować, musieli strzelić aż 3 bramki. Niestety druga połowa nie obfitowała w takie emocje, jak jej poprzedniczka. Obie drużyny miały kilka niezłych sytuacji. Bitwę wygrało Atletico, jednak całą wojnę wygrali Królewscy i to oni zmierzą się z Juvnentusem w Cardiff.

blankAtletico Madryt 2:1 Real Madrytblank

2. Saúl, 16. Griezmann (kar.) – 42. Isco

Atlético Madryt: Oblak – J. Giménez (57. Partey), Savić, Godin, Filipe Luís – Koke (76. Á. Correa), Gabi (C), Saúl, Ferreira-Carrasco – F. Torres (57. Gameiro), Griezmann.
    Rezerwowi: Moyà – Á. Correa, Tiago, Hernández, Gameiro, Partey, Gaitán.

Real Madryt: Navas – Danilo, Ramos (C), Varane, Marcelo – Kroos, Casemiro (77. L. Vázquez), Modrić – Isco (88. Morata) – Benzema (77. Asensio), Ronaldo.
    Rezerwowi: Casilla – Nacho, James Rodríguez, Asensio, L. Vázquez, Kovačić, Morata.